Dieta 1000 kcal – jak wykorzystać kolorię w menu?

Dieta 1000 kcal – jak wykorzystać kolorię w menu?

Niebezpieczna dla zdrowia może być dieta poniżej 1000 kalorii, która jest już głodówką. Alternatywa dla diety 1000 kcal jest dieta 1200 kcal , która różni się od niej jedynie ilością przyjmowanych kalorii. Dieta 1000 kcal może więc oznaczać spożywanie większej ilości w przeliczeniu na dżule, ale przy tym wymaga pozbycia się ich nadmiaru. Jak wspominaliśmy we wstępie, dieta 1000 kalorii nie nadaje się dla osób, które prowadzą zdecydowanie aktywny tryb życia lub pracują fizycznie.

Mimo iż dieta 1000 kalorii nie należy ostatnio do najmodniejszych, to i tak wiem, że sporo osób chętnie się na nią decyduje. Jak już wspomniała moja dzienna dawka kalorii to 1600, ja ograniczyłam ją do 1000 i czuję się z tym dobrze, nie jestem słaba, ani głodna 🙂 Dla wielu osób takie drastyczne obniżenie kalorii może być niekorzystne zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym.

 

Dieta 1000 kcal – jak ułożyć?

A ja mam taką sprawę: jestem w stanie zmieścić się nawet poniżej 1000 kcal, ale czy to zadziała jeśli nie będę się stosował do zasady 5 posiłków? Wiem jak ciężka jest ta dieta dlatego zaczynanie diety od ulubionego batonika nie jest dobrym pomysłem. Na początku diety 1000 kcal, zanim organizm przyzwyczai się do zmniejszonej dawki kalorii, może towarzyszyć Ci głód.

Z uwagi na to, że dieta 1000 kcal jest restrykcyjna, pod względem ilości kalorii, musisz dokładnie zwracać uwagę na porcje spożywanych produktów. W każdym razie: dla zdrowego dorosłego człowieka, który nie jest karłem, dieta 1000kcal JEST głodówką, koniec kropka, tak mi dopomóż WHO. Na tej właśnie zasadzie opiera się niezwykle popularny program odchudzający, jakim jest dieta 1000 kalorii.

1000 kcal to wydaje się strasznie mało, ale jeżeli poznamy kaloryczność naszych ulubionych produktów szybko układanie jadłospisu wejdzie nam w krew. Jak podczas każdej diety, tak samo i w diecie 1000 kalorii nie wolno zapominać piciu dużej ilości wody. Może przez pierwsze dwa tygodnie jeszcze ci się uda, ale potem będzie coraz gorzej.

 

Dieta 1000 kcal – czy można zwiększyć ilość kalorii?

Przez brak dyscypliny możesz łatwo zwiększyć ilość spożywanych kalorii, a wtedy cała dieta wymknie się spod kontroli. Jeśli po tygodniu stosowania diety 1000 kalorii dalej chudniesz, oznacza to, że redukcji ulega tylko tkanka mięśniowa. Dieta 1000 kcal działa tylko przez kilka dni, dlatego nie należy jej stosować dłużej niż tydzień.

Częstym błędem jest myślenie, że gdy zjemy dwa duże posiłki, które dadzą nam ok. 1000 kalorii, będzie to z korzyścią dla organizmu. Najpraktyczniej jest, stosując dietę 1000 kalorii, sięgać po gotowe jadłospisy, przygotowane przez fachowców od odchudzania. Żeby schudnąć, wcale nie należy sięgać po niesprawdzone diety-cud, które gwarantują jakoby szybkie i łatwe pozbycie się zbędnych kilogramów.

Dieta 1000 kalorii jest restrykcyjna, a porcje zjadane przez nas nie nale¿± do najwiêkszych. Taka dieta może być sposobem na zdrowe jedzenie, nie ma ograniczenia czasowego dla jej stosowania, gdyż nie powoduje ona szkody dla organizmu. – przejadania się i zwracania (w końcu jak mam 1000kcal na dzień to jeżeli zjem je na śniadanie będę musiała resztę dnia głodować)

Po drugie, Twój organizm przestawi się w tryb głodowy, i mimo że będziesz jeść tylko 1000 kcal to nie schudniesz.

Dodaj komentarz