Dieta dukana – najpopularniejsza dieta wśród wszystkich

Dieta dukana – najpopularniejsza dieta wśród wszystkich

Na pewno nie odczujemy skutków takiej diety po kilkunastu dniach, ale dłuższe stosowanie diety Dukana może być szkodliwe dla organizmu. Dlatego równie ważne jest odpowiednie odżywianie się, także po zakończeniu diety. Dieta podzielona jest na cztery fazy, do każdej fazy przypisane są produkty które można spożywać jak i te bezwzględnie zakazane. Niestety dieta Dukana mimo, że jest bardzo powszechna, jest sprzeczna z zasadami zdrowego żywienia, przyjętymi przez wszystkie Ośrodki Naukowe.

W tygodnie to najwyżej wodę się straci i ciut tłuszczu, nawet na Dukanie tak jest, tłuszcz spada w 2 miesiącu diety, znowu jakaś dieta cud jojo. Należy pamiętać tym, że błonnik nie jest źródłem składników odżywczych, dlatego powinien być składnikiem zrównoważonej diety. Jak się okazało, laboratoryjne szczury po 12 tygodniach po przestawieniu na proteinową dietę, straciły nie tylko trochę ciała, ale także zdrowie.

 

Dieta dukana – jak zacząć?

Zakończenie fazy ataku w diecie Dukana jest również tym czasem, w którym musimy się definitywnie pożegnać ze spektakularnym spadkiem wagi. To dieta, z której wychodzisz nawet po roku od jej rozpoczęcia, dlatego narażasz się także na mniejszy efekt jojo. 2. Na diecie Dukana chudnie się bardzo szybko, ale tylko na początku.

Podobnie jak w przypadku poprzednich etapów diety, także i tutaj istnieje lista produktów, których powinno się unikać. Po kilkudziesięciu latach, dr Dukan przekonał się, że jego dieta jest bardzo skuteczna i nie jest tak drastyczna, jak w innych przypadkach. Jeżeli jednak potraktować temat poważnie i co najważniejsze, rozsądnie – okaże się, że można odchudzać się skutecznie, ale i mądrze.

Szczególne zainteresowanie i kontrowersje wzbudza dieta Dukana, z którą możemy się również zetknąć pod postacią diety proteinowej bądź białkowej. Wszelkie kontrowersje wokół diety Dukana są spowodowane licznymi zagrożeniami dla zdrowia, jakie niesie jej stosowanie. To zdrowe produkty, no może pomijając pszenicę, ale duża ilość białka do tego i jakieś koktajle znowu, bo liczy się tylko kasa!

 

Dieta dukana – ile schudnę?

Wykazuje także działanie protekcyjne w stosunku do nerek, które (podobnie jak wątroba) są obciążone przez produkty metabolizmu białek mocznik. W drugim etapie diety Dukana zakłada się, podobnie jak w innych dietach odchudzających, ubytek jednego kilograma masy ciała tygodniowo. Jak już wspomniano, dieta Dukana należy do najpopularniejszych obecnie diet i jest stosowana przez coraz większą liczbę naszych pacjentów.

Dieta jest więc dla organizmu jak głodówka, tyle że taka, przy której się je. 🙂 Polega ona na spożywaniu dużej ilości białka, które jest najtrudniejszym do spalenia składnikiem odżywczym. Dieta OXY jest bardzo dobra, zgadzam się, ale dla ludzi, którzy mają do zrzucenia tak do 10 kg, a nie dla takich jak ja np. ja 49 kg.

Tak, można jeść szpinak, ale nie podczas I fazy uderzeniowej i dni proteinowych II w diecie Dukana można jeść ryby i mięso jednego dnia? Tak, można jeść kapustę, ale nie podczas I fazy uderzeniowej i dni proteinowych II w diecie Dukana można szpinak? Dowiedz się, na czym polega dieta białkowa i jakie są jej skutki, a także dlaczego lepiej z niej zrezygnować.

 

Dieta dukana – czy warto stosować?

Należy pamiętać, że nawet jeśli uzupełnia się niedobory witamin i minerałów przez suplementację, to także nie jest naturalne – podkreśla doc. Tak zwane przebiałczenie diety, które występuje podczas kuracji metodą dr Dukana może mieć kilka poważnych konsekwencji zdrowotnych. To, że to właśnie proteiny stały się podstawą diety Dukana nie jest przypadkiem.

Spożywanie dużej ilości płynów jest bardzo ważne w Diecie Dukania, zwłaszcza podczas dni z dietą proteinowej. Jaja oraz produkty mleczne, które są podstawą diety Dukana, przyczyniają się do zakwaszenia w dużym stopniu. 4. Dieta Dukana może podnieść poziom cholesterolu we krwi.

Jeśli masz jakieś wątpliwości co do stosowania tej diety – podziel się nimi w komentarzu czy dieta Dukana to jest TO :)! Kluczowym produktem w diecie jest białko zwierzęce, więc nie bój się, tylko zadbaj to, aby Twoje posiłki zawierały go jak najwięcej. To bardzo ważny element, dzięki któremu łatwiej codziennie trzymać się diety i obserwować efekty z uśmiechem na twarzy, dlatego nie poddawaj się!

Dodaj komentarz