Dieta proteinowa – jadłospis na cały tydzień

Dieta proteinowa – jadłospis na cały tydzień

Jestem 6 dzień na diecie schudlam 4 kg ale potrzebuję jeszcze 10 w dol może dam radę nie chodzę głodna ale jest ciężko bez owoców i warzyw. Dzięki „Diecie proteinowej” w zaledwie jedno popołudnie dowiesz się, jak skutecznie przejść przez wszystkie 4 fazy diety proteinowej, a w tym: W diecie Dukana chodzi to żeby schudnąć ale jak najmniejszym kosztem dla organizmu i żeby utrzymać tą wagę po zakończeniu diety.

To dieta nieodpowiednia dla osób z wysokim poziomem cholesterolu oraz ze schorzeniami nerek – faza białkowa może spotęgować ich dolegliwości. Jeżeli jednak potraktować temat poważnie i co najważniejsze, rozsądnie – okaże się, że można odchudzać się skutecznie, ale i mądrze. Jestem na tej diecie od 3 tygodni i schudłem 8 kg,wyśmienita dieta wszystkim polecam, nigdy nie chodzę głodny i jem to co lubię.

Szczególne zainteresowanie i kontrowersje wzbudza dieta Dukana, z którą możemy się również zetknąć pod postacią diety proteinowej bądź białkowej. Przez te kilka dni oduczyłam się pożerać wszystko gdy jestem głodna, jem mniej (chyba mi się skurczył żołądek ;)) i myślę tym co jem! Oczywiście że może boleć, ale tylko wtedy gdy jest rozdymana, brak unerwienia powoduje że nie boli gdy jest bezpośrednio cięta.

 

Dieta proteinowa – opinie na temat diety

Przyjrzyjmy się opiniom na temat tej diety – czy dieta białkowa Dukana warta jest tego, by zaczynać odchudzanie? Poza tym nadmiar protein w diecie może być bardzo obciążający dla wątroby, co może przełożyć się na wiele nieprzyjemnych dolegliwości. Zuzanna (39 lat, Sopot): diecie Dukana jest głośno, dlatego możliwości tej diety dotarły i do mnie.

Tomasz (32 lata, Namysłów): Dieta Dukana wydawała się być dietą dla mnie idealną, ponieważ nie lubię być głodny. Czwarty etap jest najdłuższy, bo tak po prawdzie nie ma limitu czasowego – może być stosowany w trybie ciągłym, zgodnie z założeniami Dukana. Jak się okazało, laboratoryjne szczury po 12 tygodniach po przestawieniu na proteinową dietę, straciły nie tylko trochę ciała, ale także zdrowie.

 

Dieta proteinowa – zasady stosowania

Jej główną zasadą jest spożywanie dużej ilości białek i ograniczenie pozostałych składników diety, tj. tłuszcze oraz węglowodany. Podobnie jak ryby, można je upiec lub grillować.Należy unikać smażenia. Jeśli więc nie jesteś w stanie obejść się bez talerza świeżych warzyw chrupanych do ulubionego serialu – nie jest to dieta dla Ciebie.

Synonim ten związany jest z głównie z podstawową zasadą diety, jaką jest spożywanie białka, jako nadrzędnego produkty tej diety. Przy głodówce w 4dniu zawroty głowy… przezyłam sporo tych diet na diecie Dukana (proteinowej) jestem 2tydzień czuję się bdb.

Dodaj komentarz